RME Fireface UCX

100 %
USB a FireWire zvuková karta   RME Fireface UCX je vysoce kvalitní profesionální zvukové řešení ve velmi kompaktním formátu pro studiové i živé nahrávky. Pokračuje v dlouhé...
28 790 Kč
Doprava zdarma, Do měsíce
Doporučená nabídka MUSIC CITY
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Do měsíce • 1 variantaProdloužená zárukaZdarma95 % • 4 367 recenzíDalší informace

Popis produktu

USB a FireWire zvuková karta   RME Fireface UCX je vysoce kvalitní profesionální zvukové řešení ve velmi kompaktním formátu pro studiové i živé nahrávky. Pokračuje v dlouhé...

Parametry produktu

Výrobce
Typ
externí
Vstupní rozhraní
USB
Maximální vzorkovací frekvence
192 kHz

Recenze

 • , zakoupeno v MUZIKER.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Kvalitní převodníky
  • Intuitivní ovládání
  • Na svou velikost velký počet vstupů
  • Přehledný software
  • Stabilní drivery
  • Kvalitní zpracování
  • Velká variabilita I/O (MIC, INS, Line, MIDI, SPDIF, ADAT, World clock, ...)
  • Velmi dobrý odstup signál/šum
  • Zajímavě řešený sluchátkový výstup
  • Možnost doplnění o dálkové ovládání (USB pro PC a dodaný SW) původní HW již není bohužel k dispozici
  • Class compliant mode pro IOS zařízení
  • snad jen vypínač na zadní straně - ale to je daň za celkovou kompaktnost

  Kvalitní zvuková karta s velmi příjemným a intuitivním softwarem (TotalMIx) a stabilními drivery. Na svou velikost velký počet I/O. Perfektní podpora ze strany výrobce (SW, manuály, firmware, FAQ, ...). Z mého pohledu a pro mé potřeby se jedná o dokonalou záležitost.

 • , zakoupeno v DISK Multimedia, s.r.o.

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Kvalitní ovladače pro MAC, žádné výpadky, tiché předzesilovače, Firewire i USB. Přehledný routing v Total Mix software. Kompaktní design.
  • Trochu hřeje, rackmount je trochu méně robustní a má krátké šroubky.

  Kvalitní převodníky, stabilní ovladače a možnost zapojení pro FW i USB tzn. konektivita budou ještě nějakou dobu dobře podporována, jak na windows, tak i na MAC. Tiché preampy a na rozdíl od některých konkurenčních značek velmi stabilní drivery. Dobrý routing v total mixu např. snadné nahrávání loopbackem "co slyším v systému", to nahraji snadno do DAW.

 • , zakoupeno v Shop4djs.com

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Digitální mixér v počítači
  • podpora pro direct monitoring
  • Nastavitelnost všech vstupů a výstupů, kde bude hrát co atd.
  • Je menší než se zdá
  • Při změně vzorkovací frekvence se celá zvukovka resetuje a je potřeba je znovu nastavit jako výchozí
  • Jen dva vstupy pro mikrofon formou připojení XLR
  • Jen jeden výstup pro sluchátka

  Skvělá zvukovka nejen do studia. Po krátkém seznámení s ovladači a případném updatování, je zcela jednoduchá na ovládání a přepínání vstupů a výstupů.
  Díky digitálnímu softwarovému mixéru je její nastavování velmi jednoduché a rychlé.
  Kovové zpracování, velmi kvalitní. Hledal jsem lepší zvukovku a tahle je zcela jistě ta pravá.

Parametry produktu

Výrobce
Typ
externí
Vstupní rozhraní
USB
Maximální vzorkovací frekvence
192 kHz

Popis produktu

USB a FireWire zvuková karta  

RME Fireface UCX je vysoce kvalitní profesionální zvukové řešení ve velmi kompaktním formátu pro studiové i živé nahrávky. Pokračuje v dlouhé tradici kompaktních high-end rozhraní firmy RME, které jsou vměstnané do velikosti poloviční rackové 19" jednotky. 36-kanálové 24-bit/192kHz heigh-end

USB & FireWire rozhraní

Fireface UCX je vybaven novými A/D a D/A převodníky s vysokým výkonem převodníků, které jsou navrženy tak, aby veškeré operace probíhaly až do 192kHz. AD/DA konverze září působivým dynamickým rozsahem 114 dBA na straně záznamu a přehrávání. Všechny analogové vstupy a výstupy používají převodníky s nízkou latencí, které jsou navržené tak, aby snižovali celkovou latenci aplikací pro živé použití a v počítačových nahrávacích studiích. Latence převodníků je tak nízká (0,4ms na 48kHz), že ji lze prakticky ignorovat a plně se soustředit na analogově digitální monitoring v reálném čase, jako by šlo o styl klasického analogového monitoringu.

Je až neuvěřitelné, co všechno se vešlo do kompaktních rozměrů poloviční 19" rackové jednotky. 300 elektronických součástek, což je více, než v již tak dobře zásobené Fireface UC! Díky obrovskému úsilí RME se vešly všechny nejnovější technologie, které se představily a jsou oceňované s vlajkovou lodí UFX.

Výsledkem je úžasná kombinace nejúspěšnějších výrobků RME: Fireface UFX, Fireface UC/400 a Babyface. Fireface UCX není jen menší verzí hitu UFX. S X-core, předzesilovači a kompletním efektovým enginem navazuje UCX na tradiční kompaktní RME rozhraní a kombinuje jej s velkou a všestrannou použitelností Babyface, díky dodávanému dálkovému ovladači RME. S RME Fireface UCX objevujeme další dokonalý produkt a to díky zlepšování stávajících funkcí a vlastností a navíc přidáváním nových sofistikovaných funkcí:

Nízká latence převodníků masteringové kvality s vynikajícími specifikacemi.

Dva mikrofonní předzesilovače s prvotřídní technologií high-end záznamových a skvěle prodávaných Micstasy a UFX od RME, včetně ochrany proti přetížení AutoSet.

Nově vyvinuté Hammerfall zvukové jádro podporující USB a FireWire s maixmálním výkonem a velmi nízkou latencí, v kombinaci s legendární stabilitou a údržbou RME řadičů na obou sběrnicích.

TotalMix FX s kompletním enginem Fireface UFX DSP, včetně efektů až do 192kHz.

Monitoring Controller: kombinuje působivou flexibilitu sady nástrojů pro monitoring v TotalMix FX a obsaženého dálkového ovladače RME.

Jedinečný RME DIGICheck nástroj pro měření a analýzu pro Windows PC i Mac.

Plus podpora pro Advanced Remote Control (moderní dálkového ovládání) od RME, aktivní technologie pro potlačení jitteru, s podporou na profesionální, referenční úrovni, moderní stand-alone funkce, kompletní práce ve 192kHz a v neposlední řadě dva vysokorychlostní MIDI vstupy/výstupy.

Na vrcholu toho všeho: Fireface UCX je první profesionální zvukové rozhraní s režimem Class Compliant pro práci s iPad pro perfektní zvuk až do 8 kanálů záznamu a přehrávání a zajištění skutečně profesionálních vstupů a výstupů.

Každá z UCX jednotek je nové kompaktní rozhraní našich snů, vytvořených s péčí o každý detail a nové špičkové řešení pro jakékoliv desktopové i live použití bez zvukových kompromisů, s vysokou stabilitou a ultra-nízkou latencí.

Konektivita 18 vstupních/18 výstupních kanálů 8 analogových vstupů a výstupů 2 mikrofonní/linkové digitálně řízené předzesilovače 2 linkové/nástrojové digitálně řízené vstupy 1 koaxiální S/PDIF vstup a výstup 1 ADAT vstup a výstup (nebo 1 optický S/PDIF vstup a výstup) 1 Word Clock vstup a výstup 2 MIDI vstup a výstup (pomocí breakout kabelu) 1 FireWire 400 1 USB 2.0 (kompatibilní s USB 3.0)

Obsahuje RME Basic Remote Control (základní ovládací jednotku)

Volitelným příslušenstvím je Advanced Remote Control (zdokonalená ovládací jednotka)

TotalMix FX (s UFX efektovým enginem)

Remote Control

Díky multi-funkčnímu otočnému ovladači a dálkovému ovladač UCX, který je součástí balení, se nejedná pouze o perfektní stolní ovladač hlavní výstupní úrovně do studiových monitorů a nebo do sluchátek. Integrovaný vysoce kvalitní softwarový mix TotalMix FX nabízí působivý soubor funkcí pro ovládání funkcí monitoringu pro moderní "Mix-In-the-Box" studia a nebo živý mix. Kromě jiných jde o funkce Dim, výběr zdroje, přepínání monitoringu, integrovaný Talkback, Mute a Mute efektu, Mono, přepínání na druhý pár poslechových monitorů a ještě mnohem více.

Na rozdíl od monitorovacích ovladačů jiných výrobců, zachovává vestavěné UCX řešení původní zvuk tak, jak jde přímo z hardwaru a je napojen přímo do studiových monitorů. Zabrání se tak zásahu dalšího zařízení a možnosti změny signálu v signálové cestě.

Flexibilita sady monitorovacích nástrojů TotalMix FX, který je řízen DSP, je impozantní: každý fyzický výstup lze přiřadit na přímý, ovladačem řízený, monitorovací výstup (hlavní výstup, Speaker B, sluchátka 1, 2, atd.), použit může být jakýkoliv výstup. Funkce Talkback, Listenback, Mono a Dim budou pracovat automaticky na přiřazených výstupech tak, jak očekáváme. Cue mixy mohou být zasílány na předdefinovaný výstup, externí vstup lze přiřadit a okamžitě jej monitorovat pomocí jediného kliknutí. Pohodlí pro všechny situace ve studiu nebo na pódiu v celé své kráse.

Pro připojení ovladače je na zadní straně UCX připraven speciální konektor.

Obsažený Basic Remote Control (základní ovladač) nabízí jeden velký otočný ovladač, tlačítko pro vyvolání/uložení úrovně a volně programovatelné tlačítko pro téměř všechny funkce TotalMix FX. Jako volutelné příslušenství lze zakoupit Advanced Remote Control (vyspělý ovladač), který přidává 6 volně programovatelných tlačítek s LED diodami. Stačí nastavit všechny často používané funkce TotalMix FX na tato tlačítka.

Oba dálkové ovladač mají flexibilní 5m dlouhý kabel.

Hammerfall X-Core: USB & FireWire

RME je jediným výrobcem, který nepoužívá USB nebo FireWire zvukové technologie jiných výrobců, ale pouze vlastní. Přímo v RME vyvinutý Hammerfall Audio Core nabízí vynikající výkon a bezkonkurenční profesionální zvukové funkce. RME do UCX integrovalo nejnovější a nejdokonalejší verze RME technologií sběrnic, Hammerfall X-Core – kombinace obojího, USB 2.0 a FireWire. A to vše v rámci poloviční velikosti 19" racku.

USB 2.0 (Fireface UCX je kompatibilní také se chipsetem USB 3)

Stejně jako ostatní RME USB 2.0 rozhraní bylo rozhraní Fireface UCX optimalizováno pro nejvyšší výkon pod Windows a Mac OS X. Používá speciální vlastní firmware pro každý operační systém a poskytuje revoluční ultra-nízkou latenci i při větším počtu kanálů.

FireWire

Kompletně přepracovaná Hammerfall FireWire technologie X-Core nabízí UCX se stejně mimořádnou kompatibilitou a výkonem, jako RME USB řešení. UCX nemá žádný FireWire chip. Kompletní technologie sběrnice je naprogramovaná do FPGA a zůstává pod přímou kontrolou. Pokud by bylo někdy třeba, může být kdykoliv aktualizována pomocí jednoduchého updatu firmwaru.

Class Compliant režim

Fireface UCX je první plně profesionální zvukové rozhraní s možností použití jako Class Compliant rozhraní.

Režim Class Compliant je standard, který je nativně podporován v operačních systémech Windows, Mac OS X a Linuxových distribucích. Nejsou potřeba žádné vlastní ovladače, zařízení je okamžitě rozpoznáno, jakmile je režim Class Compliant aktivován pomocí tlačítka na čelním panelu.

Režim Class Compliant umožňuje připojení UCX také k iPad™ a iPad 2! iPad není pouze atraktivním mobilním hudebním zařízením pro tvorbu a záznam hudby. Je to uzavřený systém hardwaru a softwaru bez běžných problémů s ovladači a rozhraními ostatních výrobců hardwaru, jako jsou grafické a síťové karty. Nabízí stabilitu, dobrý výkon v reálném čase a snadnou manipulaci.

UCX poskytuje iPadu profesionální analogové vstupy a výstupy, které postrádá. Špičkové mikrofonní předzesilovače s EQ, kompresory a navíc s funkcí AutoSet. A navíc, profesionální symetrické linkové výstupy a sluchátkový výstup s vysokou impedancí. Navíc nastavení úrovně, Reverb, Echo, nulová latence při monitoringu, digitálně přes USB a bez jakéhokoliv omezení, v kvalitě až do 96 kHz a 24 bit.

UCX přidává další zvláštnost: místo použití na jitter náchylných USB hodin, pracuje se svými vlastními interními hodinami. Řada USB zvukových rozhraní získává hociny z DA převodníku z USB datových paketů, běží v režimu slave (tedy jako řízené zařízení) a s poměrně vysokým kolísáním hodnot. A to zejména proto, že většina nenabízí aktivní potlačení jitteru. UCX pracuje v režimu master (tedy v asynchronním řídícím režimu) jak při nahrávání tak přehrávání. Díky tomu se dosáhne přesně stejné kvality zvuku při použití iPadu, jako pod Windows a Mac OS X.

Podporované vstupy a výstupy

Jakmile je UCX připojeno k iPadu, analogový mikrofonní/linkový vstup 1 pracuje s mono aplikacemi, vstupy 1 a 2 pracují se stereo aplikacemi (a to jak dual mono nebo i stereo) a všech 8 analogových vstupů s 8-kanálovými aplikacemi, jako je MultiTrack DAW a Music Studio.

Pro přehrávání budou využity výstupy 1 a 2 (žádná aplikace dosud nepodporuje 8-kanálů pro přehrávání). Výstupní signál 1/2 bude okopírován na výstupy 7/8, S/PDIF a ADAT a lze je zpracovat samostatně (úrovně, EQ, kompresor, FX Return).

Směrování zvuku

UCX je velmi silným nástrojem i v Class Compliant režimu a může být předkonfigurován pomocí TotalMix FX pod WIndows/Mac. Kromě aktuální konfigurace lze načíst až 6 dříve uložených konfigurací z paměti, což umožňuje rychlé změny konfigurace bez připojeného PC/Mac.

Vstupní signál projde skrz všechny aktivované funkce TotalMix FX vstupního kanálu, zejména nastavením EQ a kompresorem a úak je poslán do iPadu. Stejně jako ve Windows a Mac, vstupní fader ovládá přímý monitoring na každém výstupu. Aktivní je také ovladač FX Send pro Echo/Reverb. Naopak výstupní signál z iPadu prochází všemi aktivními funkcemi hardwarových výstupů Total Mix FX, zejména EQ a kompresorem. Třetí řada faderů nastavuje výstupní úroveň.

Srovnávací tabulka Fireface UCX a Fireface UC/400

Fireface UCX Fireface UC/400

Interní DSP hardwarové efekty ano -

Podpora RME ovladačů ano -

AD/DA převodníky nově navržené v roce 2011 starší

AD/DA převodníky s nízkou latencí ano starší

AutoSet pro ochranu proti přetížení ano -

Napájení přímo ze sběrnice počítače - Fireface 400

Srovnávací tabulka Fireface UCX a Fireface UFX

Fireface UCX Fireface UFX

Počet vstupů 18 30

Počet výstupů 18 30

Analogové vstupy/výstupy 8 12

Moderní paralelní konverze - 4

AES/EBU I/O - 1

S/PDIF I/O 1 koaxiální, 1 optický (opt. = ADAT I/O) 1 optický (2. ADAT I/O)

ADAT I/O 1 2

Mikrofonní předzesilovače (digitálně řízené) 2 4

Word Clock I/O (BNC) ano ano

Sluchátkové výstupy (jednoúčelové) 1 2

Barevný displej s vysokým rozlišením - 1

MIDI I/O 2 2

Interní DSP hardwarové efekty ano ano

AutoSet pro mikrofonní/nástrojové předzesilovač 4 4

Podpora vzdálených ovladačů RME ano ano

Přímý záznam na USB flashku/HDD (DiRec) - ano

Rozměry poloviční 19" 19"

Všechny Total FX funkce až do 192kHz ano ano

SMUX (až do 192kHz) ano ano

Kompletní stand-alone fungování s vyvoláním nastavení ano ano

Podpora USB & FireWire (X-Core) ano ano

Ovladače

Windows 7/Vista/XP (32 & 64 bit)

Mac OS X 10.5 Intel a vyšší (Core Audio)

Ovladače pro Windows i Mac OS X jsou kompletně identické ve smyslu vlastností a funkcí. * Některé vlastnosti v DIGICheck nejsou k dispozici v Mac verzi.

Systémové požadavky

 • USB: Počítač minimálně s procesorem Pentium Core 2 Duo.
 • FireWire: Počítač s OHCI kompatibilním FireWire 400 portem (1394a) nebo FireWire 800 portem (přes adaptér).

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

3zákazníci doporučují produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
100 %
průměr z 5 hodnocení
5
5 ×
4
0 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v MUZIKER.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Kvalitní převodníky
  • Intuitivní ovládání
  • Na svou velikost velký počet vstupů
  • Přehledný software
  • Stabilní drivery
  • Kvalitní zpracování
  • Velká variabilita I/O (MIC, INS, Line, MIDI, SPDIF, ADAT, World clock, ...)
  • Velmi dobrý odstup signál/šum
  • Zajímavě řešený sluchátkový výstup
  • Možnost doplnění o dálkové ovládání (USB pro PC a dodaný SW) původní HW již není bohužel k dispozici
  • Class compliant mode pro IOS zařízení
  • snad jen vypínač na zadní straně - ale to je daň za celkovou kompaktnost

  Kvalitní zvuková karta s velmi příjemným a intuitivním softwarem (TotalMIx) a stabilními drivery. Na svou velikost velký počet I/O. Perfektní podpora ze strany výrobce (SW, manuály, firmware, FAQ, ...). Z mého pohledu a pro mé potřeby se jedná o dokonalou záležitost.

 • , zakoupeno v DISK Multimedia, s.r.o.

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Kvalitní ovladače pro MAC, žádné výpadky, tiché předzesilovače, Firewire i USB. Přehledný routing v Total Mix software. Kompaktní design.
  • Trochu hřeje, rackmount je trochu méně robustní a má krátké šroubky.

  Kvalitní převodníky, stabilní ovladače a možnost zapojení pro FW i USB tzn. konektivita budou ještě nějakou dobu dobře podporována, jak na windows, tak i na MAC. Tiché preampy a na rozdíl od některých konkurenčních značek velmi stabilní drivery. Dobrý routing v total mixu např. snadné nahrávání loopbackem "co slyším v systému", to nahraji snadno do DAW.

 • , zakoupeno v Shop4djs.com

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Digitální mixér v počítači
  • podpora pro direct monitoring
  • Nastavitelnost všech vstupů a výstupů, kde bude hrát co atd.
  • Je menší než se zdá
  • Při změně vzorkovací frekvence se celá zvukovka resetuje a je potřeba je znovu nastavit jako výchozí
  • Jen dva vstupy pro mikrofon formou připojení XLR
  • Jen jeden výstup pro sluchátka

  Skvělá zvukovka nejen do studia. Po krátkém seznámení s ovladači a případném updatování, je zcela jednoduchá na ovládání a přepínání vstupů a výstupů.
  Díky digitálnímu softwarovému mixéru je její nastavování velmi jednoduché a rychlé.
  Kovové zpracování, velmi kvalitní. Hledal jsem lepší zvukovku a tahle je zcela jistě ta pravá.

 • R.M.E. Fireface UCX je vynikající zvukové rozhraní, které zaručuje uživateli univerzálnost a dlouhou životnost. Připojen...

  Zobrazit celou recenzi na www.audiozone.cz