Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Zvukové karty

Jak vybrat zvukovou kartu?

Zvukové karty jsou další rozšiřující komponentou pro běžný počítač. Jedná se o elektronický obvod, který zpracuje digitální data na signál srozumitelný pro reproduktory. Rozdíl mezi zvukovými kartami je v počtu kanálů na výstupu a v tom, zda jsou interní či externí.
Interní zvukové karty se zpravidla připojují do PCI nebo PCI-E x1 slotu na základní desce. Tyto zvukové karty disponují 6ti nebo 8mi kanály. Externí zvukové karty se k počítači připojují prostřednictvím USB 2.0 nebo ExpressCard. Tyto karty disponují počtem kanálů od 2 do 8.

Rychlé odkazy:

  

Jaké jsou výhody a nevýhody interních zvukových karet?

Interní zvukové karty připojujeme interně do slotů PCI a PCI-E x1, které jsou v základní desce. Výhodou je, že se jedná o jednorázovou instalaci. Nevýhodou je cena, která sice není vysoká, ale je to pro nás další náklad. Za pořízení však stojí.

PCI-Epcie-Ekarta
Interní PCI-E karta 8.1 | Interní PCI-E karta 6.1 | Interní karta s venkovním modulem na ovládání

Jaké jsou výhody a nevýhody externích zvukových karet?

Externí zvukové karty se k počítači připojují obvykle přes USB konektor nebo pro použití v notebooku se zapojí do slotu ExpressCard či PCMCIA. Výhodou je naprostá mobilita, připojíme je k jakémukoli počítači i notebooku a máme je vždy k dispozici. Nevýhodou může být nechtěné poškození zařízení, jako je například vylomení z USB portu, pokud nedáváme pozor.

externí usbusb
Fire Wire zvuková karta | USB Zvuková karta s kablem | USB zvuková karta

 

Slovník pojmů

PCI slot
Jedná se o univerzální slot na základní desce.
PCI
Zvuková karta PCI

Slot pro ExpressCard a PCMCIA
Oba sloty slouží k rozšíření periférii v noteboocích. PCMCIA se rozlišují podle výšky vkládané karty, dnes jsou již na ústupu. ExpressCard je nástupcem slotu PCMCIA.
Express card
Zvuková karta ExpressCard

USB port
Konektor pro připojení externího zařízení ke zdrojovému zařízení. Např. k počítači nebo notebooku se přes USB porty mohou připojit myši, externí klávesnice, flashdisky, externí pevné disky, externí čtečky paměťových karet a další příslušenství včetně externích zvukových karet.
usb
USB kabel

 

 

 Vybrat zvukovou kartu podle parametrů

Rádce pro Vás připravil
czc.cz

Porovnat zvukové karty