Asus Xonar DGX

105 dB

• , zakoupeno v Mironet.cz

• Digitální výstup
    • nestabilní ovladače

Kartu jsem použil pouze kvůli digitálnímu výstupu. Ten funguje velmi dobře.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Lepsi reprodukce ve sluchatkach (DT990Pro)
    • Konecne funguje prostorovy zvuk, jak ma (i ve sluchatkach-hry)
    • Prijatelna cena
    • Nebyl to ale takovy skok(v muzice), jako kdyz jsem prechazel od integrovane zvukovky na Audigy pred XX lety. Je videt, ze i integrovane zvukovky se za ta leta dost zlepsily. Bratr ji take poridil a ma ten samy dojem. U nej je to o to horsi, ze ma hrozna sluchatka i repro. U her je to zlepseni daleko znatelnejsi hlavne kvuli pozicovani ve strileckach.
    • K nastavenim nejsou helpy, jsou tam jen zkratky, takze dokud si clovek nezjisti k cemu to presne je, tak jen slysi nejakou zmenu, ale nevi presne k cemu to je. A mit dokumentaci neustale u PC, aby se mohl clovek ujistit, je otrava.
    • Uvital bych solo jack pro sluchatka, ale nemuzu chtit vsechno

Rozhodoval jsem se na zaklade tezke volby. Hraju hry, koukam na filmy na projektoru s 5.1 repro a posloucham metal. Sluchatka Beyerdynamic DT990, ktere mam pripojene na jack konektor primo do reproduktoru. Dle vselimoznych clanku je se mozne docist, ze nektere karty jsou vhodne na hry, jine na hudbu. Vzhledem k tomu, ze jsem u PC vetsinou z duvodu her, jsem tedy zvolil Aušus :)
    Kdybych mel ohodnotit prestup z integrovane zvukovky na desce cca z roku 2011 k teto zvukovce, tak obecne zlepseni muze byt rekneme 20 procent. Zlepsilo se vicemene vsechno. Tudiz prestupu nelituji.

• , zakoupeno v PATRO.cz

• Snadná instalace jak do PC tak i dodaných ovladačů.
    • Za danou cenu zřejmě nebyla možnost koupit lepší výrobek.
    • V této ceně, kdy mě karta vyšla s poštovným na 1000 kč jsem zvukově rozhodně očekával víc, karta je primárně určena pro lidi se sluchátky, zejména při hraní her, ty já nepoužívám.

Potřeboval jsem kartu do PCI-E slotu, jinam jsem neměl možnost kartu dát.
    Za takovou cenu jsem očekával vcelku bezproblémový zvuk, to se ale nestalo.
    Oproti předchozí integrované zvukovce Soundmax HD se kterou byl zvuk na sestavě 5.1 zcela bezproblémový a měl uspokojivý prostorový přednes byl zvuk možná i o třídu horší, při poslechu hudby výšky i basy zněly místy nečistě a nevěrohodně, zvuk nebyl autentický a občas divně rozlehlý, stejně jako klasická hudba, či piano znělo nelibě.
    Nucené počáteční nastavování ekvalizéru pro lepší zvuk.
    Ovládací panel je podle mě na velmi dobré úrovni a zpracován poctivě, celkové nastavení dostačuje.
    Oproti stávající integrované zvukovce High definition Audio je to samozřejmě minimálně o dvě třídy lepší a kartu bych neoznačil za zvukově špatnou, hodnocení tak 75%, za tuhle investici jsem ale čekal lepší úroveň než některé integrované zvukovky, dokonce jsem zvažoval, že bych kartu prodal a koupil si lepší.

Téměř všechny nelahodící problémy se zvukem se vyřešily instalací neoficiálních Uni Xonar ovladaču, se kterými se zvuk znatelně zlepšil a nyní je téměř uspokojivý.

Pokud chcete kvalitní zvuk, tak si připlaťte.

Typ
interní
Vstupní rozhraní
PCI
Odstup signál/šum
105 dB

Kvalitní zvuková karta pro pohlcující prostorový zvuk 5.1, technologie Dolby Headphone, 3x 3.5 mm linkový výstup, digitální audio výstup, vstup pro mikrofon, nízkoprofilové provedení s nízkou záslepkou v balení, rozhraní PCI-E x1. Zvuková karta ASUS Xonar DGX

Zvukové karty ASUS řady Xonar jsou navrženy pro přesný a plný zvuk, který vám nezatají ani ten nejmenší detail. Nekompromisní výkon oceníte nejen při hraní her, ale i při sledování filmů a poslechu hudby. Zvuková karta ASUS Xonar DGX s PCI-E x1 rozhraním svým výkonem hravě předčí běžné integrované zvukové karty a nabídne pohlcující prostorový zvuk 5.1.

Systém XONAR DGX podporuje přehrávání prostorového zvuku až do typu 5.1 přímo z počítače. Konektor linkového výstupu (3x 3.5 mm), stereo vstupu pro mikrofon a digitálního audio výstupu umožňuje připojení analogových zařízení, jako jsou například reproduktory a jiné zdroje s linkovou úrovní signálu.

Tato karta je vybavena sluchátkovým zesilovačem s technologií Dolby Headphone, takže nabízí lepší poziční zvuk ve hrách. Poziční zvuk hráčům pomáhá s orientací v prostoru, takže budou při hraní úspěšnější, a to zvláště u akčních her v režimu pro více hráčů. Karta obsahuje i herním zvukovým enginem ASUS GX 2.5, jenž umožňuje kvalitní zpracování zvuku a kompatibilitu s nejnovější verzí EAX.

Odstup signálu od šumu na výstupu je 105dB a impedance sluchátek 32 – 150 ohmů. Výstupní zkreslení při 1kHz je pouze 0,0025% (-92dB). Výstup na předním panelu je vybaven automatickým snímáním zástrček, aby rozpoznal přidaná zařízení po připojení. Nízko profilové provedení se hodí do desktop skříní. Součástí balení je i nízká záslepka.

2zákazníci nedoporučují produkt

• Možná pro starší PC
    • Na hudbu jsou dnes lepší i některé integrované zvukovky.

Průměrná zvukovka.

• , zakoupeno v Mironet.cz

• Digitální výstup
    • nestabilní ovladače

Kartu jsem použil pouze kvůli digitálnímu výstupu. Ten funguje velmi dobře.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Lepsi reprodukce ve sluchatkach (DT990Pro)
    • Konecne funguje prostorovy zvuk, jak ma (i ve sluchatkach-hry)
    • Prijatelna cena
    • Uvital bych solo jack pro sluchatka, ale nemuzu chtit vsechno

• , zakoupeno v PATRO.cz

• Snadná instalace jak do PC tak i dodaných ovladačů.
    • Za danou cenu zřejmě nebyla možnost koupit lepší výrobek.

Potřeboval jsem kartu do PCI-E slotu, jinam jsem neměl možnost kartu dát.
    Za takovou cenu jsem očekával vcelku bezproblémový zvuk, to se ale nestalo.
    Nucené počáteční nastavování ekvalizéru pro lepší zvuk.

Pokud chcete kvalitní zvuk, tak si připlaťte.